1. Gün: Trabzon-Atatürk Köşkü-Ayasofya-Uzungöl-Karaster ve Lustra Yaylaları

Perşembe

Sabah 07:00 Adnan Menderes Havalimanı, Pegasus Havayolları kontuarından biniş işlemleri sonrası 09:25 İzmir-Trabzon uçağıyla,Trabzon Havalimanına ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan  Trabzon Ayasofya'sını geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Yomra,Arsin,Araklı ve Of ilçelerini takip ederek Solaklı vadisi üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ardından Karaster yaylasına ulaşıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte bulunan, aynı zamanda Uzungöl'de yamaç paraşüt sporunun da yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla yaşamı hakkında rehberimizden bilgileri alıp yöresel yayla evlerini görüyor, bu yayla evlerinin bir tanesinde acentemizin ikramı olan sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile Uzungöl'e geri dönüyor otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Golden İnn Otel /  Taşkıran Uzungöl 
Günün restoranı ve lezzeti:Akçaabat köftesi, piyaz, Laz böreği (Ekstra) 
Alışveriş noktaları: Saray Gümüş Kazaziye ve Telkari

2. Gün: Fırtına Vadisi-Çamlıhemşin-Zil Kale-Ayder-Karagöl

Cuma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisine ulaşıyoruz.Burada arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde rafting yapabilir (60 TL), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil kale ve Palovit şelalesi gezilerine katılabilirler ( 60 TL ). Gezimiz sonrasında Fırtına deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, mıhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından Çamlıhemşin ilçesi üzerinden 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve Kalegon gezileri sonrası küçük hediyelik dükkanlarında alışveriş ve doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasında topraklarının %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip olan Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirerek Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada  minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz ( ekstra 50 TL ). Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerinin ardından tekrar Borçka ilçesine dönüyor ve yarım saatlik yolculuk ile Artvin'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Grand Artvin Otel / Artvin
Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama (Ekstra).
 


3. Gün: Atatepe Artvin-Batum-Sanat Müzesi-Katedral

Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında  Atatepe'de bulunan Türkiyenin en büyük Atatürk anıtını fotoğrafladıktan sonra Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Yeni çipli kimliklerimiz ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra son olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Batum gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar Sarp sınır kapısından Türkiye'ye giriş yapıyor ardından Rize'de bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimize.

Konaklama:Babillon Otel Spa / Rize
Günün Restoranı ve Menüsü: 
Gürcü Peyniri(sulguni), cevizli patlıcan,gürcü mantısı(hinkali), peynirli pide(hacapuri), patetesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.


4. Gün: Çay Fabrikası-Sümela Manastırı-Karaca Mağarası-Hamsiköy

Pazar
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz sonrasında Trabzon Maçka ilçesi üzerinden Altındere vadisine ulaşıyoruz.Yaklaşık olarak 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır.) Zigana tünellerinden geçiyor,Torul üzerinden Gümüşhane’ye varıyoruz. Pestil ve köme alışverişleri ardından Karaca mağarasına vardığımızda mağara içerisinde bulunan sarkıt ve dikitlerin görsel güzelliği gözlerimizi kamaştıracak. Karaca mağarası gezileri ardından Zigana dağında meşhur Hamsiköy sütlacının tadına baktıktan sonra Trabzon havalimanına ulaşıyoruz.Sun Express 20:10 İzmir uçağı ile Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ediyor, bir sonraki Bitola Travel turunda buluşmak üzere veda ediyoruz. 

Alışveriş noktaları: Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel dokumalar, Vatan çay fabrikası.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı)
 • Pegasus Havayolları ile gidiş, Sun Express Havayolları ile dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Türsab zorunlu seyahat sigortası
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

TUR PROGRAMINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ören yeri girişleri 
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 50 TL )
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  24 Eylül • 01, 08, 15, 22 Ekim
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  24.09.2020Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Otel Paketi 2099.00 TL2499.00 TL 2039.00 TL0 - 6 Yaş 1499.00 TL
  7 - 12 Yaş 1899.00 TL
  0 - 6 Yaş 1499.00 TL
  7 - 12 Yaş 1899.00 TL
  Taksitler »
  01.10.2020Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Otel Paketi 2099.00 TL2499.00 TL 2039.00 TL0 - 6 Yaş 1499.00 TL
  7 - 12 Yaş 1899.00 TL
  0 - 6 Yaş 1499.00 TL
  7 - 12 Yaş 1899.00 TL
  Taksitler »
  08.10.2020Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Otel Paketi 2099.00 TL2499.00 TL 2039.00 TL0 - 6 Yaş 1499.00 TL
  7 - 12 Yaş 1899.00 TL
  0 - 6 Yaş 1499.00 TL
  7 - 12 Yaş 1899.00 TL
  Taksitler »
  15.10.2020Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Otel Paketi 2099.00 TL2499.00 TL 2039.00 TL0 - 6 Yaş 1499.00 TL
  7 - 12 Yaş 1899.00 TL
  0 - 6 Yaş 1499.00 TL
  7 - 12 Yaş 1899.00 TL
  Taksitler »
  22.10.2020Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Otel Paketi 2099.00 TL2499.00 TL 2039.00 TL0 - 6 Yaş 1499.00 TL
  7 - 12 Yaş 1899.00 TL
  0 - 6 Yaş 1499.00 TL
  7 - 12 Yaş 1899.00 TL
  Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  EK HİZMET AÇIKLAMASI
  Gezi süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Bitola Travel seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Bitola Travel misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Bitola Travel sorumluluğu yoktur.
  En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.25.11.2019

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri